piątek, 26 czerwca 2015

Ach, te kobiety …Kobieta jest:`
  • "Duchem z niebios w ludzkim ciele"
  •  "Puchem marnym, wietrzną istotą"
  • "Stworzeniem, które trzy razy pomyśli zanim zamknie usta"
  • "Pociskiem karabinowym, który wpada w oko, rani serce, dziurawi kieszeń i wychodzi bokiem"
  • .......... 
             Kim zatem jest kobieta?       
      Myślę, że  wszystkim po trochę, ale przede wszystkim jest wielką niewiadomą, zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał, chociaż niejeden już próbował.  I niech tak zostanie! "Gdyby  przestała być zagadką, to świat stałby się nudny a miłość przestałaby istnieć"
      A teraz tak bardziej prozaicznie. Kobieta pełni w życiu wiele różnych ról; może być żoną, matką kochanką,  córką siostrą, przyjaciółką, gospodynią domową, nauczycielką, lekarką, psycholożką, kucharką, strażniczką ogniska domowego, poważną bizneswoman, kobietą świętą i upadłą, aniołem i szatanem, źródłem natchnienia dla poetów i malarzy. 
      Jej rola i pozycja w życiu społecznym na przestrzeni wielu lat ulegała znacznym przemianom - od popularnej niegdyś kury domowej stała się równorzędnym partnerem mężczyzny. Można ją spotkać we wszystkich dziedzinach życia społecznego, kulturalnego, politycznego czy zawodowego. 
       Zakłada rodzinę i wychowuje dzieci, prowadzi firmę, odnosi sukcesy sportowe, robi karierę w polityce, kończy renomowane uczelnie, zdobywa szczyty (dosłownie i w przenośni),. 
      Celem tego bloga jest pokazanie, że takie kobiety istnieją wszędzie, nawet w tak małym mieście jak Tarnobrzeg. Chcę promować kobiety, które wiele już osiągnęły, jak również te, które dopiero zaczynają swoją przygodę. Chcę zachęcać inne kobiety, by odważyły się spełniać swoje marzenia i realizować własne plany. Chcę pisać o tych kobietach, które  - mimo iż działają od wielu lat - pozostają gdzieś w cieniu. .
     Moimi bohaterkami będą panie w różnym wieku, o różnym statusie materialnym i społecznym, różnych poglądach politycznych. Nie mam zamiaru ich oceniać a tym bardziej krytykować. Chcę o nich po prostu pisać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz